przejdz do zawartosci

up

Szukaj
wielkość czcionki A A A

Telefonia stacjonarna

Dynamiczny wzrost dostępności do telefonii stacjonarnej w Polsce to rezultat rozpoczętego procesu uwalniania rynku. Autorytarna władza przed 1989 rokiem nie miała interesu w ułatwianiu obywatelom komunikowania się. W ciągu ostatniej dekady przybyło trzy razy więcej linii telefonicznych, niż zdołano ich założyć przez ostatnie 45 lat.

W przypadku połączeń międzymiastowych, międzynarodowych i z sieciami komórkowymi coraz większą popularnością cieszą się bardzo konkurencyjne cenowo usługi VoIP. Szczególnie w dużych polskich miastach, w punktach sprzedaży prasy można kupić również karty telefoniczne operatorów VoIP, zawierające kody dostępu do usługi danej firmy. Połączyć się z danym operatorem można z dowolnego miejsca.

Działające obecnie w Polsce korporacje zaczynają radykalnie zmieniać myślenie o telekomunikacji. Firmy rozpoczynają integrowanie aplikacji telekomunikacyjnych z informatycznymi w jeden spójny system IP, łącząc również możliwość transmisji głosu i video. Stosując platformę IP można zrezygnować z podwójnej infrastruktury telekomunikacyjnej i transmisji danych. W najnowszych rozwiązaniach do zarządzania przesyłaniem pakietów danych w firmie i poza firmę stosuje się bezprzewodowe lokalne sieci (WLAN), np. radiowe. Firma badawcza Polish Market Review (PMR), specjalizująca się w badaniu stopnia informatyzacji największych 500 polskich firm, odnotowuje rosnące zainteresowanie sieciami WLAN.

Inną swoistą miarą nowoczesności teleinformatycznej największych polskich przedsiębiorstw jest obecność w tych firmach systemów CRM (Customer Relationship Management). Sektor oprogramowania CRM dla dużych przedsiębiorstw jest jednym z bardziej perspektywicznych sektorów rynku IT.

Obecnie na polskim rynku telefonii stacjonarnej i transmisji danych funkcjonują:

alekontakt, telefonia

VoxNet S.A. jest Polską firmą działającą na rynku telekomunikacyjnym i czołowym operatorem telefonii alternatywnej. Dzięki usługom: TeleRabat, AleNumer, Papuga, Max klienci mogą wykonywać tanie połączenia telefoniczne międzynarodowe i międzymiastowe. Współpracuje między innymi z: Pocztą Polską, Wirtualną Polską, Kolporterem, VIA - Moje Rachunki.

Więcej na http://www.alekontakt.pl/

logo aster, telefonia

ASTER jest dostawcą trzech usług: telewizji, internetu i telefonu. Jako pierwszy operator w Polsce i jeden z pierwszych w Europie ASTER wprowadził do oferty kablowej telewizję cyfrową i rozpoczął świadczenie usługi Triple Play.

Więcej na www.aster.pl

BSS, telefonia

Operator telekomunikacyjny BSS Communication skupia się na dostarczaniu usług dla klientów biznesowych na terenie całej Polski.

Więcej na http://www.bsscommunication.com/

logo BT, telefonia

BT to dostawca rozwiązań komunikacyjnych dla firm. Znany jako British Telecommunications plc, działa obecnie w ponad 170 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce. Działalność firmy koncentruje się na usługach informatycznych, zaawansowanych usługach telekomunikacyjnych oraz usługach internetowych dla dużych przedsiębiorstw.

Więcej na http://www.globalservices.bt.com/HomeAction.do

cocosystems, telefonia

COCO Systems Sp. z o.o. jest polskim oddziałem dużego niemieckiego alternatywnego operatora: holdingu spółek COCO Multimedia GmbH i 42com Telecomunication GmbH prowadzących w Berlinie i Frankfurcie Giełdę wymiany minut. Firmy istnieją od 7 lat, od początku zajmując się ruchem typu PSTN i VoIP, skupiając 63 operatorów w tym British Telecom, Deutsche Telekom, Colt, Milinicom.

Więcej na www.coco.co.uk

crowley, telefonia

Crowley Data Poland, to operator telekomunikacyjny, wiodący dostawca usług transmisji danych, usług głosowych oraz dostępu do Internetu w Polsce, który rozpoczął działalność w 1999 roku. Jego udziałowcem jest amerykańska firma telekomunikacyjna Crowley Data L.L.C. Operator uruchomił w Polsce nowoczesną sieć transmisji danych w oparciu o technologię ATM.

Więcej na http://www.crowley.pl

drsa, telefonia

Długie Rozmowy S.A., działają w branży telekomunikacyjnej od 2002r. DRSA jest operatorem na rynku detalicznej oraz hurtowej sprzedaży usług telekomunikacyjnych.

Więcej na www.drsa.pl

etelko, telefonia

e-Telko działa na polskim rynku od 2001 roku. Koncentruje się na rozwijaniu technologii telekomunikacyjnych umożliwiających firmom spoza branży umiejscowienie siebie w świecie telekomunikacyjnym.

Więcej na www.etelko.pl

logo era, telefonia

Era, pierwsza cyfrowa sieć komórkowa w Polsce, rozpoczęła działalność 16 września 1996 roku, początkowo w największych miastach Polski (Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie i Gdańsku), a po pół roku już w ponad 50. Dzisiaj swoim zasięgiem obejmuje ponad 96% powierzchni kraju i 99% ludności.

Więcej na www.era.pl

exatel, telefonia

Exatel S.A. świadczy głównie usługi transmisji danych, dostępu do Internetu oraz usługi głosowe. Posiada ogólnopolską ifrastrukturę, opartą na nowoczesnej sieci teletransmisyjnej o dłogości ponad 19 tys. km. Obecnie trwają prace nad budową radiowej sieci dostępowej w technologii WiMAX (na terenie Warszawy i Krakowa usługa jest już świadczona).

Więcej na www.exatel.pl

mni, telefonia

Grupa MNI SA powstała w 1992 roku. MNI SA jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, która specjalizuje się w tworzeniu multimedialnych systemów komunikacji mobilnej dla mediów i biznesu. Firma posiada platformę do zarządzania usługami mobilnymi 3G Video Call, która pozwala ona na przesyłanie treści we wszystkich dostępnych kanałach

Więcej na www.mni.pl

gts, telefonia

GTS Energis powstał z połączenia dwóch niezależnych operatorów telekomunikacyjnych - GTS Polska i Energis Polska. Czerpiąc najlepsze doświadczenia obu firm oraz dysponując własną siecią telefoniczną i transmisji danych, GTS Energis ma ambicję stać się największym na polskim rynku dostawcą nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych.

Więcej na www.gts.pl

mediatel, telefonia

Mediatel 4B oferuje nowoczesne rozwiązania telekomunikacyjne z obszaru: telefonii, internetu, centrum danych, rozwiązań specjalnych

Więcej na www.mediatel.pl

multimedia, telefonia

Multimedia Polska jest jednym z czołowych polskich dostawców usługi Triple Play, łączącej w jednym pakiecie: telewizję, szerokopasmowy dostęp do internetu i telefonię stacjonarną.

Więcej na www.multimedia.pl

multimo, telefonia

Multimo Sp. z o.o. jest jednym z liderów wśród alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych. Codziennie dzięki nam tysiące osób w Polsce może korzystać z nowoczesnych i atrakcyjnych rozwiązań dostępu do Internetu i połączeń głosowych.

Więcej na www.multimo.pl

multitelecom, telefonia

Multitelecom Sp. z o.o. jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym specjalizującym się w usługach dla klientów indywidualnych ale również biznesowych. Multitelecom działa na polskim rynku od 2005 roku.

Więcej na www.multitelecom.pl

netia, telefonia

Netia świadczy stacjonarne usługi telekomunikacyjne w całym kraju. W kwietniu 1999 roku Netia otrzymała koncesję na budowę sieci i świadczenie usług transmisji danych oraz dostępu do Internetu na terenie całego kraju. W styczniu 2000 roku konsorcjum Netia 1, w skład którego wchodzą m.in. spółki z Grupy Netia, wygrało przetarg na świadczenie międzymiastowych usług telefonicznych. W dniu 15 marca 2000 r. Minister Łączności ogłosił wygraną Netii w przetargu dotyczącym koncesji na budowę sieci lokalnej i świadczenie usług telekomunikacyjnych w Warszawie. Celem Netii jest osiągniecie pozycji preferowanego dostawcy usług dla klientów, zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych.

Więcej na www.netia.pl

netpartner, telefonia

Netpartner Polska Sp. z o.o. jest Ogólnopolskim Operatorem Telekomunikacyjnym, świadczy złożone rozwiązania telekomunikacyjne dla biznesu na terenie całego kraju. Nowa oferta NetPartner Polska skierowana jest także do odbiorców indywidualnych.

Więcej na http://www.netpartner.com.pl/

nom, telefonia

NOM Sp. z o.o. jest operatorem telefonii stacjonarnej świadczącym usługi poprzez prefiks 1044. Dzięki preselekcji realizowanej poprzez prefiks 1044, połączenia są automatycznie kierowane przez sieć telekomunikacyjną NOM, dzięki czemu ich koszt jest niższy.

Więcej na http://www.nom1044.pl/

logo sferia, telefonia

SFERIA to zbudowana przez Ogólnopolski System Przywoławczy Polpager Sp. z o.o., pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych w Europie sieć przenośnej telefonii stacjonarnej oparta na cyfrowej technologii zwielokrotnienia kodowego CDMA 2000 1X.

Więcej na http://sferia.pl/

tele2, telefonia

TELE2 powstało w 1993 roku, w słynącej z oszczędności i gospodarności Szwecji. W krótkim czasie stało się najpoważniejszym konkurentem dla dotychczasowego krajowego monopolisty. Postępująca liberalizacja rodzimego rynku, umożliwiła TELE2 zaoferowanie usług telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej i dostępu do Internetu.

Więcej na http://www.tele2.pl/

tele24, telefonia

Firma TELE24 sp. z o.o. jest alternatywnym operatorem telekomunikacyjnym należącym do dynamicznie rozwijającej się GRUPY TLP.

Więcej na http://www.tele24.pl/main/

dialog, telefonia

Telefonia Dialog S.A. jest spółką akcyjną, której 100 procent udziałów należy do KGHM Polska Miedź S.A.. Obszary, na których znajduje się sieć i infrastruktura telekomunikacyjna Dialogu stanowią ok. 13 proc. powierzchni kraju, a zamieszkuje je ponad 6 mln ludzi.

Więcej na www.dialog.pl

logo TK Telekom, telefonia

Telekomunikacja Kolejowa Sp. z o.o. (TK Telekom) jest operatorem telekomunikacyjnym, który powstał w 2001 roku na bazie stanowiącej część PKP Dyrekcji Teleinformatyki Kolejowej. Ze względu na wielkość i przepustowość sieci TK Telekom należy do grona największych operatorów sieci szkieletowych w Polsce. Sieć operatora to ponad 6 000 km kabli światłowodowych, 22 000 km kabli miedzianych.

Więcej na http://www.tktelekom.pl/

logo tp, telefonia

Telekomunikacja Polska S.A. (TP) jest jednym z największych, dynamicznie rozwijających się polskich przedsiębiorstw. Jako jedyna firma w Polsce może zaproponować kompleksową ofertę telekomunikacyjną, dostępną w całym kraju. TP działa na rynku telefonii stacjonarnej, telefonii komórkowej, internetu i transmisji danych. TP jest dominującym operatorem na polskim rynku telekomunikacyjnym. W połowie 2000 roku partnerem strategicznym TP zostało konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding SA. TP stanowi trzon Grupy TP, będącej największą grupą telekomunikacyjną w Europie Środkowej.

Więcej na www.tp.pl

telepoland, telefonia

TELEPOLAND to zespół doradców rynku usług telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. To także producent unikatowych rozwiązań telekomunikacyjnych oraz dostawca usług internetowych, jak również operator telekomunikacyjny świadczący własne konkurencyjne usługi w zakresie telefonii internetowej oraz obsługi faxowej dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej na http://www.telepoland.pl/

telepolska, telefonia

TelePolska Sp. z o.o. to niezależny operator telekomunikacyjny, wchodzący w skład holdingu telekomunikacyjnego TelePolska Holding. Jej sieć telekomunikacyjna zbudowana jest w oparciu o włókna światłowodowe, natomiast dzięki zastosowaniu urządzeń komutujących (PSTN) uzyskuje standard wykonywanych usług telekomunikacyjnych, na poziomie wymaganym przez ITU (International Telecommunication Union). Dostawcami technologii dla TelePolska Sp. z o.o. są między innymi Lucent Technologies, Alcatel, Cisco, Sagem, Ericsson.

Więcej na http://www.telepolska.pl/index.php

telezet, telefonia

TELEZET powstał w 1995 roku. Działalność w branży telekomunikacyjnej zapoczątkowana została w 1999 roku. Jest dostawcą nowoczesnych rozwiązań telekomunikacyjnych dla biznesu i klientów prywatnych. Jest także producentem zaawansowanych, bezpiecznych aplikacji internetowych do obsługi podmiotów medycznych, urzędów i wieloodziałowych korporacji.

Więcej na http://www.telezet.pl/

upc, telefonia

UPC Polska jest dostawcą potrójnej usługi: szerokopasmowego dostępu do Internetu, telewizji kablowej i usług telefonicznych. Firma jest częścią Liberty Global, Inc., wiodącego międzynarodowego operatora telewizji kablowej, który oferuje zaawansowane usługi telewizyjne, dostępu do internetu oraz telefoniczne ok. 16 milionom klientów w Europie, Japonii, Chile i Australii.

Więcej na http://www.upc.pl/

vectra, telefonia

Vectra jest ogólnopolskim operatorem kablowym w kraju oraz dostawcą usługi triple play - dostępu do telewizji, internetu i telefonu przez jedno gniazdko abonenckie. Sieć Vectra obejmuje swoim zasięgiem aż 120 miast i dociera do 657 tys. klientów. Swoje usługi Vectra świadczy w niemal wszystkich regionach Polski. W celu sprawnego zarządzania posiadanymi zasobami, organizacyjnie podzielono je na sześć obszarów geograficznych.

Więcej na http://vectra.pl/

Poleć znajomemu | Wersja do druku